Na co wskazują takie wyniki badania kolonoskopem?

Witam serdecznie. Mam 30 lat, po badaniu kolonoskopem uwidoczniono błonę śluzową okrężnicy usianą licznymi polipami (1 mm). Został pobrany materiał do badania hist-pat, którego wynik brzmi następująco - Polypus mucosus intestini crassi. Excisio completa. Chirurg, z którym konsultowałem wyniki powiedział, że to jest niezła wiadomość i żeby powtórzyć badanie za rok. Proszę o jakieś opinie oraz wyjaśnienie wyników badania. Z góry dziękuję.

Dzień dobry, Polypus mucosus intestini crassi. Excisio completa- polip błony śluzowej jelita grubego, wycięcie całkowite. Proszę powtórzyć badanie za rok oraz przestrzegać diety- unikać konserwantów, spożywać produkty bogate w błonnik, pić dużo wody i ograniczyć czerwone mięso.