Na co wskazuje krwawe zabarwienie nasienia?

Witam. Od kilku miesięcy podczas stosunku z żoną, pojawia się dziwne uczucie jakby przeskoczenia (strzykniecia) w penisie. Po wytrysku sperma jest zabarwiona (krwią?). Nie zawsze się tak dzieje, ale jednak wtedy kiedy czuję to "strzykniecie" sperma zawsze jest zabarwiona, jakby na różowo, brązowo. Gdy się masturbuje nigdy mi się to nie zdarza. Po takim stosunku ze "strzyknięciem" mam dziwne uczucie podczas oddawania moczu. Dodam, że nigdy wczesniej nie miałem takich problemow. Czym może być to spowodowane?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisał, w tym uczucie "przeskoczenia" lub "strzyknięcia" w penisie podczas stosunku i obecność krwi w spermie, mogą mieć różne przyczyny i zdecydowanie wymagają konsultacji z lekarzem. Hematospermia, czyli obecność krwi w spermie, może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym infekcjami, urazami, zaburzeniami naczyń krwionośnych, czy schorzeniami prostaty.

Niestety na podstawie samego opisu ciężko postawić jednoznaczną diagnozę. Zdecydowanie zalecamy udanie się do urologa, który na podstawie pełnej historii medycznej, badania fizykalnego oraz ewentualnych dodatkowych badań, jak badania krwi, moczu, czy USG będzie w stanie zdiagnozować problem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kifoza-piersiowa-przyczyny-objawy-kuracja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.