Na co wskazuje taki kolor wydzieliny z nosa?

Od roku co 2 ,3.miesiace zbiera.mi się wydzielina w nosie bardzo aż czarna nie wiem.co to jest ,bardzo ciężko mi jest ja wydmuchać, a jak już wyjdzie to czarna śluzowata ,czy to coś powaznego
KOBIETA, 44 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jedną z możliwych przyczyn czarnej wydzieliny z nosa jest zanieczyszczenie powietrza. Jeśli mieszka Pani w obszarze o dużej koncentracji zanieczyszczeń lub jest narażona na dym tytoniowy, lub inne substancje toksyczne, może to powodować nagromadzenie cząsteczek w nosie, które w rezultacie wydzielają się jako ciemna wydzielina. W takim przypadku ważne jest, aby unikać narażenia na zanieczyszczenia i dbać o czystość otoczenia.

Inną możliwością jest obecność krwi w wydzielinie, która może nadać jej ciemniejszy kolor. Jeśli ma Pani dodatkowe objawy takie jak ból, zawroty głowy, problemy z oddychaniem lub omdlenia, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Istnieje także możliwość, że czarna wydzielina z nosa może być spowodowana przez zakażenie lub przewlekły stan zapalny, takie jak zapalenie zatok. Wizyta u laryngologa mogłaby pomóc w ustaleniu dokładnej przyczyny i zaleceniu odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.