Na czym dokładnie polega mój zabieg?

Dzień dobry będę mieć zabieg o nazwie :Endoskopowa wentrykulostomia komory trzeciej chciał bym się dowiedzieć na czym tyn zabieg polega i jak długo trwa prosił bym o pomoc neurochirurga dodam że lekarz mi powiedział że to będzie naj lepsza metoda niż wstawienie nowej zastawki po lewej strony głowy mam silne bóle głowę i w małym stopniu poszerzony układ komorowy nadnamiotowo od 30 lat mam jedną zastawke. Choruje od urodzenia na trójkomorowe wodogłowie. Pozdrawiam

Dzień dobry, endoskopowa wentrikulostomia trzeciej komory polega na wykonaniu przy pomocy endoskopu, czyli cienkiej, giętkiej rurki, otworu w trzeciej komorze mózgu. Umożliwia to ujście płynu mózgowo-rdzeniowego bezpośrednio do przestrzeni podpajęczynówkowej z pominięciem zablokowanego odcinka, co powoduje spadek ciśnienia i zmniejszenie dolegliwości. Jest to uznana metoda leczenia.
Czas trwania ustalany jest indywidualnie.