Na czym polega zabieg stentowania?

Witam serdecznie, moja siostra leży w szpitalu, jest po wylewie podpajęczynówkowym(przepraszam jeśli źle napisałam nazwę), w tej chwili to się wchłania, ale jest tętniak włóknisty w miejscu gdzie nie ma szans na zabieg, rozmawiałam z P. ordynator i jak na razie powiedziałam mi że jedynie wchodzi w grę zabieg stentowania tętnicy? Proszę mi powiedzieć na czym polega taki zabieg i gdzie można go wykonać??
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Stentowanie to procedura medyczna wewnątrznaczyniowa, w której wykorzystuje się stenty, czyli niewielkie rurki. Wprowadzane są one do naczyń krwionośnych w zakładach radiologii zabiegowej dzięki specjalnym cewnikom. Umożliwia to zamknięcie światła tętniaka i przywrócenie naczyniu właściwego kształtu. Jest to zabieg zdecydowanie bardziej bezpieczny, niż tradycyjne metody chirurgiczne.