Na czym polega kamica nerek?

Dzień dobry, lekarz podejrzewa u mnie kamice nerek. Bardzo proszę mi powiedzieć, na czym polega ta choroba. Chciałabym się przygotować odpowiednio do leczenia, a z tych emocji zapomniałam dopytać w gabinecie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie objawy i na jakiej podstawie postawiono rozpoznanie ? Jako typ kamicy ?

Kamica polega na powstawaniu w układzie moczowym złogów, które dają przeróżne objawy kliniczne, których omówienie przekracza ramy kilkuzdaniowej porady internetowej. Radzę "przeprosić się" z lekarzem - powinien wszystko wyjaśnić. Pozdrawiam rh