Na czym polega taka operacja wodonercza?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda i z czym się wiąże operacja wodonercza metodą Hynes-Anderson. Przez jaki czas średnio pozostaje się w szpitalu, ile trwa powrót do normalnego funkcjonowania? Jak często występują powikłania?

Leczenie operacyjne może polegać na wykonaniu plastyki miedniczki nerkowej z usunięciem zwężonego fragmentu moczowodu - najczęściej metodą Hynes-Anderson (dla podmiedniczkowego zwężenia moczowodu). Ważną rolę odgrywa wprowadzany operacyjnie do światła moczowodu cewnik moczowodowy podwójnie zagięty (D-J) który łączy miedniczkę nerkową z pęcherzem moczowym i podczas gojenia zespolonego operacyjnie moczowodu nie pozwala na wytworzenie nowego zwężenia drogi odpływu moczu z miedniczki nerkowej. Cewnik ten jest usuwany w kilka tygodni po operacji poprzez cewkę moczową lokalizując go w pęcherzu poprzez cystoskop.