Na czym polega zabieg usunięcia polipu hiperplastycznego żołądka?

Witam. Mam miec wycięty endoskopowo polip hiperplastyczny ,przysadzisty zoladka 5mm.Czy ten zabieg jest bardzo skomplikowany i jakie są ewentualnie powikłania?Dziekuje.

Przy tej wielkości polipa, ryzyko powikłań zwłaszcza w ręku doswiadczonego endoskopisy jest minimalne, a poza tym zabieg trzeba wykonać oczywiście ze swiadomością ryzyka