Na jakiej długości jest podzielona ta macica?

Proszę o wyjaśnienie / zobrazowanie badania USG - trzon macicy w przodozdgieciu, podwójny, połączenie obu trzonów ok. 14mm powyżej ciesni, o łącznym wym AP ok. 71mm, o długości cześć prawa -49mm, grubości 21mm, cześć lewa- długości 45mm, grubości 21mm. Czy ta wada jest niewielka czy duża? Na jakiej długości jest podzielona ta macica? Czy wymaga to operacji?

Lek. Michał Lenard

Podział macicy zaczyna się na wysokości 14 mm od cieśni na część prawą, która ma długość 49 mm oraz część lewą o długości 45 mm. Jeżeli planuje Pani mieć dzieci, do prawdopodobnie operacja wady będzie konieczna. Wynik USG powinien ocenić Pani ginekolog, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!