Nabrzmiałe piersi, powiększony brzuch i ból jajników podczas seksu a oczekiwanie na miesiączkę

Witam. Od jakiegos czasu mam nabrzmiale piersi, dziwnie powiekszony brzuch i czasem przy pozycji seksualnej z nogami na karku partnera czuje bol jajnikow. Czasem odczuwam bole ledzwi i zdarza sie ze dziwnie boli mnie glowa. Mam 27 lat i czekam na miesiaczke. Z mezem sypiamy i stosujemy sex przerywany. Co mi moze byc?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym powyżej przypadku nie można wykluczyć ciąży, dlatego dla pewności proszę wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku oraz nadal utrzymujących się podanych dolegliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa celem szukania innych możliwych przyczyn tego stanu. Pozdrawiam