Ból brzucha, nabrzmiałe piersi, brak apetytu a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam,mam pytanie; 23 pazdziernika odstawilam tabletki anty... novynette. Dostalam krwawienie z odstawienia i w 15 dniu po krwawieniu wspolzylam z mezem aktualnie zle sie czuje mam nabrzmiale piersi zaczerwienione sutki i strasznie bolace. Brzuch nabrzmialy i dziwne klocie w dolnej czesci brzucha - zrobilm test i byl negatywny... teraz wszystkie symptony zostaly i doszly nowe: brak apetytu i mleczna wydzielina z drog rodnych. Czy moga mi Panstwo odpowiedziec co to moze byc?? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że płodność po odstawieniu tabletek powraca od razu. W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej zatem istnieje. Niestety nie napisała Pani ile dni po stosunku wykonała Pani test ciążowy. Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie czy jest on wiarygodny (jeśli test wykonała Pani w czasie krótszym niż 14 dni, warto go powtórzyć). A propos objawów, to są one dość mało charakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik odstawienia antykoncepcji, skutek zaburzeń hormonalnych, itd. W celu postawienia konkretnej diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.