Naciągnięcie ścięgna mieśnia dwugłowego ramienia

Przy wyciskaniu na siłowni, usłyszałem coś jakby przeskoczyło w barku, boli mnie bark gdy podnoszę rękę do góry. Fizjoterapeuta powiedział bez zdjęcia rtg że to ścięgno mieśnia dwugłowego ramienia, mija tydzień a bardzo mnie boli po jego masażach. Raczej nie jest to zerwanie a nadciągnięcie? może uszkodzenie lekkie? Jestem ciekaw jakie mam podejmować poboczne leczenie i za ile może mi to przejść oraz czy mogę wykonywać ćwiczenia na małym ciężarze na inne partie ciała.

Witam,
jest duże prawdopodobieństwo, że to ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, ale bez dokładnej diagnozy ciężko stwierdzić czy na pewno i ewentualnie jaki rodzaj uszkodzenia. Proponuję udać się jeszcze do lekarza, być może trzeba będzie poszerzyć diagnostykę.

Pozdrawiam