Zapalenie mięśnia dwugłowego przedniego ramienia

Witam, Mam zapalenie mięśnie dwugłowego przednie ramienia. Biorę lek przeciwbólowy i przeciw zapalny(Tramal i Urazym). Moje pytanie brzmi czy po wybraniu leków(tj. po miesiącu) mógłbym wznowić delikatnie ćwiczenia na siłowni i z miesiąca na miesiąc zwiększać intensywność(z dokładną rozgrzewką) bez wysokiej możliwości powrotu stanu zapalnego bądź urazu?

Można, pierwsze ćwiczenia bez obciążenia nawet w trakcie brania leków. Jeśli nie ma objawów bólowych to można kontynuować zwiększanie obciążeń. Polecam kontakt z fizjoterapeutą, który pomoże w odpowiednim doborze obciążenia i przede wszystkim przeanalizuje co doprowadziło do takiego stanu i jak to zmienić żeby się nie powtórzyło.