Naczyniak jamisty wątroby
Witam. Moj tata ma 55 lat, od kilku lat ma naczyniaka jamistego wątroby. Był w szpitalu na dokładnych badaniach, tomografia komputerowa itp. Dzisiaj po konsultacji z chirurgiem, dowiedział się ze przy tak dużym naczyniaku powyżej 10 cm, operacja musi być i to jak najszybciej. Proszę powiedzieć, czy to bezpieczne. Co wiąże sie z operacją, co może pójść nie tak. Czy tata będzie mógł żyć po operacji tak jak do tej pory? Bardzo sie martwię.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Witam! Naczyniak jamisty jest bardzo częstą, łagodną zmianą stwierdzaną w wątrobie. Nie jest groźny dla życia, nie ma tendencji do złośliwienia. Duże zmiany powinny być jednak usuwane ze względu na ryzyko pęknięcia i poważnego krwawienia do jamy brzusznej. Nie ma powodów do niepokoju, po operacji Pani tata będzie mógł wrócić do normalnego życia.