Naczyniak jamisty wątroby

Witam. Moj tata ma 55 lat, od kilku lat ma naczyniaka jamistego wątroby. Był w szpitalu na dokładnych badaniach, tomografia komputerowa itp. Dzisiaj po konsultacji z chirurgiem, dowiedział się ze przy tak dużym naczyniaku powyżej 10 cm, operacja musi być i to jak najszybciej. Proszę powiedzieć, czy to bezpieczne. Co wiąże sie z operacją, co może pójść nie tak. Czy tata będzie mógł żyć po operacji tak jak do tej pory? Bardzo sie martwię.

Witam! Naczyniak jamisty jest bardzo częstą, łagodną zmianą stwierdzaną w wątrobie. Nie jest groźny dla życia, nie ma tendencji do złośliwienia. Duże zmiany powinny być jednak usuwane ze względu na ryzyko pęknięcia i poważnego krwawienia do jamy brzusznej. Nie ma powodów do niepokoju, po operacji Pani tata będzie mógł wrócić do normalnego życia.