Możliwość wchłonięcia naczyniaków na wątrobie

Szanowni Państwo! W 2012 roku stwierdzono u mnie w USG trzy zmiany na wątrobie o charakterze naczyniaków. W 2014 r. cztery zmiany, określone jako mnogie naczyniaki (o rozmiarach 1-2 cm). Miesiąc temu w USG stwierdzono jedną zmianę litą, która według lekarza "nie wyglądała na naczyniaka". W końcu - zdecydowałam się na tomografię komputerową jamy brzusznej - i wątroba wyszła bez zmian... Czy to możliwe, że miałam naczyniaki i się wchłonęły, czy też raczej diagnoza z USG była błędna? Anna.

Raczej nie była to dobra diagnoza z USG. Naczyniaki w wątrobie nie zanikają. Być może to były jakieś ogniska miejscowego zwiększonego stłuszczenia wątroby, a takie zmiany mogą zanikać.