Naczyniak na górnej wardze u dziecka

Mam dziecko z naczyniakiem na gornej wardze pokazał sie on w 3miesiacu zycia corka ma teraz 4 lata i naczyniak stoj w miejscu nie rosnie i nie zwieksza sie jego kolor zmienia sie tylko w czsie gdy corka ma goraczke jak mozna go leczyc bo narazie nie leczymy go

Lek. Tomasz Budlewski

Zwykle jeśli chodzi o naczyniaki obecne są one od urodzenia i znikają w pierwszych latach życia dziecka w przeciwieństwie do malformacji naczyniowych, które nie znikają. Oczywiście można te zmiany leczyć i jeśli chodzi o twarz jest to w pełni uzasadnione najlepiej zanim dziecko pójdzie do szkoły/przedszkola, co zapobiega wielu nieprzyjemnością które może spotkać dziecko. Proszę udać się do chirurga naczyniowego. Ze swojej strony polecam najbardziej ośrodek w Łodzi. Szpital Uniwersytecki im. Konopnickiej w Łodzi na ulicy Spornej (dr Przewratil), wiem też że dobry jest ośrodek w Poznaniu.