Naczyniak w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Prosze o interpretacje i co dalej robic wynik rezonansu: Płaska dokanałowa posrodkowa przepuchlina krążka miedzykręgowego L5/S1,z dyskretnym uciskiem struktur wewnatrzkanalowych .Minimalne spłaszczenie oraZ skrócenie czasu relaksakcji T2 tego krazka jako wyraz zmian degeneracyjnych.Zaznaczony zwyrodnieniowy przerost wyrostków stawowych L4/L5.Nieistotny naczyniak w trzonie L2(1,2 cm), czy to oznacza cos złego?

Magdalena StusiĹska

Zmiana w krążku l5/s1 może powodować ucisk na rdzeń kręgowy i tzw. wypadnięcie dysku. Zalecana jest rehabilitacja. Proszę unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i schylania się przy prostych nogach.