Naczynka na twarzy po leczeniu izotretynoiną

witam, na skutek leczenie izotretynoina (2 miesiace), uwidoczniły mi sie naczynka na twarzy oraz rumienie na polikach, nie duze, mam wrazliwosc na stres, cieplo, twarz promienieje, jest czesto bardzo ciepla, czasami az parzy, chcialbym sie zapytac czy moze to byc tradzik rozowaty? i jesli tak to czy stan mojej skory moze sie polepszyc po serii zabiegow laserowych? pozdrawiam

Proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycny estetycznej na konsultację, po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi.

Zabiegi laserowe sa skuteczne jeśli są wykonane sprzętem medycznym w serii zabiegów.

Izotretinoina wysusza skórę i bezposrednio po jej przyjmowaniu jak i w trakcie terapii skorę nalezy dobrze natłuszczać. Aby poprawic jakosc skóry można doustnie przyjmować kwasy omega 3 w dawcw 1500 mg /dz przez 3 miesiące. Terapii laserowej nie stosujemy prze 6 misiecy od zakonczenia leczenia izotretinoiną.