Terapia Izotretynoiną a popękane naczynka

witam, byłem leczony izotretynoina 2,5 miesiaca na tradzik, tradzik zniknal natomiast po nim zostaly popekane naczynka na polikach, nosie, brodzie i dekolcie, skora stala sie bardzo wrazliwa na wiatr, slonce, stres, emocje, od razu staje sie czerowona. czy terapia laserowa pomoze zwalczyc ten problem raz na zawsze i czy wroci moja dawna skora, ktora nie staje sie czerwona np po wplywem stresu, kiedys tak nie mialem i pytanie czy po laseroterapii moze byc normalnie? czekam na odpowiedz

Witam Pana,

Nadwrażliwość i zaczerwienienie skóry po terapii retinoidami może utrzymywać się do kilku miesięcy po zakończonej kuracji.
Zabieg laserowego usuwania naczynek możemy przeprowadzić 6 miesięcy po zakończonym leczeniu.
W chwili obecnej proponuje używać kremów do pielęgnacji skóry wrażliwej i naczyniowej np firmy Iwostin oraz stosowanie kremów z filtrem UV o współczynniku ochrony SPF powyżej 30.

Życzę powodzenia i cierpliwości zaś jesieniom zapraszam na zabieg zamykania naczynek.

Pozdrawiam

Czasem skóra staje się bardzo wrazliwa po stosowaniu leków z tej grupy. Proszę używac preparatów do cery naczyniowej. Polecam kremy z Biodermy seria sensibio.
Można w późniejszym czasie również wykonac zabiegi laserem ipl na wyciszenie naczyń.