Nadciśnienie i ogniskowe uszkodzenia miąższu nerek

Witam Córka(17 l.) leczy się od roku na nadciśnienie. W zeszłym roku nefrolog zlecił badanie nerek czyli scyntygrafię, która pokazała cyt."ogniskowe uszkodzenia miąższu nerek,prawdopodobnie pozapalne". Do chwili obecnej leczy córkę na nadciśnienie - tabletkami. Wszystkie parametry krwi i moczu są w normie dla jej wieku oprócz LIMFOCYTY - 49% ( H), norma 15-45 P-LCR - 8% (L), norma 13-43 Dziękuję z góry za odpowiedź! co to moze oznaczać? dziękuję z góry za odpowiedź
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Parametry o których Pani pisze są podwyższone w nieznacznym stopniu. Jeśli pozostałe wyniki badań są w normie nie ma powodów do niepokoju. Podwyższony poziom limfocytów najczęściej jest skutkiem infekcji wirusowej.