Nadciśnienie tętnicze a zwiedzanie kopalni soli

Witam, Zapisalem sie na wycieczke do Kopalni Soli. W regulaminie kopalni jest napisane ze nie wskazane jest,zeby osoby z nadcisnieniem tetniczym zjezdzaly 600 metrow w dol,czy jesli mam lekkie nadcisnienie(144/80) to moge zjechac zwiedzac kopalnie? jakie moga byc ewentualne skutki tej wycieczki po kopalni? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jest to nadciśnienie graniczne i nie powinno być ono przeciwwskazaniem do wizyty w kopalni, jednak jednoznacznie mógłbym to stwierdzzić mając informacje odnośnie Pańskich ew. chorób dodatkowych i stopnia kontroli nadciśnienia.