Nadmierna potliwość głowy u 10-miesięcznego dziecka

Witam. Moja coreczka ma 10 miesiacy i zauwazylam, ze podczas spania bardzo poci jej sie glowka z tylu. Nie zaleznie czy jest upal czy nie. Poduszeczka zawsze jest wilgotna i ma zapach jakby octu. Zauwazylam to tylko na glowce i tylko podczas spania. Coreczka przyjmuje codziennie witamine D i wychodzi na sloneczko. Jest bardzo pogodna i wyglada na zdrowa. Czy to pocenie sie glowki powinno mnie niepokoic i nalezy udac sie z tym na badania? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

To częsty problem u dzieci, ale nie ma powodów do niepokoju, prosze przy najblizszej wizycie u pediatry wspomnieć o tym. Można spróbować podkładac na poduszkę pieluszki bambusowe.