Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna potliwość pod pachami i pomiędzy pośladkami

Witam, mam 20 lat i od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem, który strasznie mi doskwiera. Zaczęło się od nadmiernego pocenia się gdy gdzieś wychodziłem, ale potrafiłem sobie z tym w miarę radzić. Niestety z roku na rok było co raz gorzej, więcej się pociłem i już nie tylko pod pachami ale także w innych kłopotliwych miejscach ( między pośladkami). Jednak od ponad roku mój stan się pogorszył. Reszta tekstu w dokumencie www.dropbox.com/s/13lbi44c4r6kx7w/Dokument.docx Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Szanowny Pani, podejrzewam, że istotą Pana problemów są kłopoty natury psychologicznej. Uważam, że jak najbardziej wskazana jest dalsze leczenie psychologiczne lub (i) psychiatryczne. w Pana przypadku nadpotliwość może być pewnym objawem, a nie przyczyna problemów. W celu zmniejszenia ilości wydzielania potu, proszę zastosować dostępne bez recepty preparaty miejscowe (np. krem Uro - na dłonie i stopy, Rillo roll-on - okolice pach i pośladków). proszę pamiętać, że preparaty te mają ograniczona skuteczność i pewien potencjał wywoływania podrażnień. W celu zahamowania zlokalizowanej nadpotliwości (np. pachy) proszę rozważyć zabieg ostrzyknięcia toksyną botulinową (zabieg skuteczny, ale kosztowny).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy