Nadmierna potliwość podczas snu a niedobór witaminy D

Witam. Chciałabym znaleźć przycZynę pocenia się podczas snu. Mój mąż, lat 37, zawsze podczas zaśnięcia ma mokrą głowę. Szczególnie po bokach i na karku. To samo jest z naszym synem. Od urodzenia poci mu sie główka podczas zasypiania. I raczej to nie jest kwestia przegrzania. Również zmieniałam poduszki. Zastanawiam się czy niedobór witaminy D może tu mieć wpływ? Z tym, że syn pije mleko modyfikowana, więc jest tam witamina D. Proszę o informacje. Pozdrawiam, Iwona.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest mało prawdopodobne, iż przyczyną dolegliwości jest niedobór witaminy D. Warto udać się z dzieckiem do pediatry, który pokieruje procesem diagnostycznym. Mąż powinien udać się do lekarza rodzinnego, który wykluczy chorobowe podłoże dolegliwości.