Nadmierna senność i zmęczenie po przebudzeniu u 18-latka

Witam. Mam 18 lat. Od prawie roku dręczy mnie problem z nadmierną sennością. Najczęściej zasypiam przed godziną 19:00 i śpię nawet do 11:00/12:00 (w weekendy) dnia następnego. 16 godzin snu.. W tygodniu mam szkołę, i mimo zasypiania ok. 18:00/19:00, mój organizm nie jest w stanie się dobudzić o godzinie 8:00/9:00 rano.. Mam bardzo duże problemy ze wstawaniem rano, a kiedy jestem już zmuszony do wczesnego wstania, to przez następne 3 godziny chodzę praktycznie martwy Co jest ze mną nie tak?

Dzień dobry,

Proszę omówić swoje objawy z lekarzem. Po tym, co Pan napisał trudno zdiagnozować przyczynę i wyznaczyć sposób postępowania. Opisywane objawy znacząco utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie i kontynuowanie nauki w szkole, więc nie warto czekać. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i będzie mu łatwiej poszukać przyczyn Pana trudności oraz pokierować leczeniem.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.

Witam. Warto zacząć od lekarza rodzinnego, aby dostać skierowanie na podstawowe badania, np.krwi, hormonów. Być może nadmierna senność jest objawem psychosomatycznym. Czyli w rzeczywistości znajduje się czynnik stresogenny, który powoduje formę ucieczki jaka jest senność. Wtedy polecałabym wizytę u psychologa psychoanalityka, aby dotrzeć do przyczyn psychologicznych męczącej senności.

Co jest ze mną nie tak? Dobre pytanie. Może tak pan ma. Można oczywiście pójść do lekarza i poprosić o przebadanie i wykonanie podstawowych badań dodatkowych. Niech Pan tak zrobi. Najwyżej będzie pan pewny że nie ma nic chorobowego w Pana stanie.