Nadmierne odbijanie, zgaga i burczenie w przełyku a refluks lub niedoczynność tarczycy

Witam,jestem mezczyzna mam 22 lata od paru tygodni męczy mnie całodzienne nadmierne odbijanie zarówno po jedzeniu ale też jak nie jem oraz pojawia się czkawka zdaje mi sie ze zaraz zwroce jedzenie ale tak się jak na razie nie zdarzylo, zgagi miewam czasem rano oraz za dnia czuje takie burczenie w przelyku oraz czasem po odbiciu czuje kwas z zoladka w przelyku. Niedawno robilem badania i tarczyca wyszla 5.900. Czy wymienione objawy moga wskazywac na niedoczynnosc tarczycy czy moze refluks?

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - lekarz rodzinny po wywiadzie może zaproponować leczenie doustne lekami zmniejszającymi ilość kwasu w żołądku, które mogą spowodować ustąpienie podanych wyżej objawów. Druga ewentualność - skierowanie do gastrologa. Rozumiem, że wynik 5.900 odnosi się do badania TSH - wtedy jest to niedoczynność.