Nadmierne oddawanie stolca i gazów

Witam!Mam 22 lata i problem z nadmiernym oddawaniem stolca i gazow. 3lata temu mialam gastroskopię w ktorej wyszlo iz mam zapalenie dwunastnicy, dostalam leki i mialo byc dobrze. niestety moja wizyta w toalecie to minimum 3 razy nawet wtedy gdy jem zdrowo a max to 6 razy, zreszta co bym nie zjadla jest to samo no i te wzdecia !to jest juz przesada bo ilez mozna. Chciala bym wiedziec czy to cos powaznego czy po prostu mam sie nie przejmowac?Bardzo mi to utrudnia zycie i czuje sie z tym bardzo zle

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli po zastosowanym 3 lata temu leczeniu nie nastąpiła poprawa to wskazany jest ponowny kontakt z gastroenterologiem i poszerzenie diagnostyki, zwłaszcza w kierunku nieswoistych chorób zapalnych jelit.