Nadmierne owłosienie ciała u 35-latki

Witam.Mam 35 lat dwoje dzieci i wielki problem nadmierne owłosienie tj.broda, policzki, piersi, brzuch czyli mam je wszędzie.Byłam u kilku lekarzy ginekologów i każdy zaznaczam każdy przepisywał mi leki antykoncepcyjne po których czułam się fatalnie,żadnych badań nie robiłam, najdłużej brałam Regulon (1 rok) zaczęły się problemy z żołądkiem i musiałam jego też odstawić, jednocześnie chodziłam na terapie laserem po którym była poprawa ale na krótko. (jestem z okolic Zamościa). Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarzą endokrynologa bądź dermatologa. Po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postepowanie.

Dzień dobry,

Podstawowe pytanie- czy miała Pani wykonane badania hormonalne? Drugą ważną kwestią jest sprzęt jaki został użyty do usunięcia owłosienia. Zdecydowanie polecam lasery diodowe (Milesman, LighSheer), które pozwalają trwale usunąć włosy. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu należy mieć wyrównaną gospodarkę hormonalną. Im ciemniejszy kolor włosów a jaśniejsza karnacja tym lepszy efekt jesteśmy w stanie osiągnąć. Zapraszam na bezpłatną konsultację :)

Pozdrawiam serdecznie.