Nadmierne pocenie się u 6-latka

Witam serdecznie!!moje dziecko od urodzenia okropnie się poci!!obecnie ma 6lat- doszła częsta kolka!!!czy to jest normalne?jak mu pomóc?jakie badania zrobić?co z kolką?(uspokajam się tylko tym że u mnie w rodzinie pocenie jest rodzinne gdyż ten sam problem ma moja siostra i mój tato!).Bardzo proszę o pomoc

Witam! Jeśli nadmierne pocenie występuje u Pani w rodzinie, najprawdopodobniej dziecko ma skłonność dziedziczną i nie ma powodów do niepokoju. Nadmierne pocenie się może być jednak objawem niektórych stanów chorobowych - nadczynności tarczycy, nadnerczy czy cukrzycy, dlatego warto wykonać podstawowe badania krwi i zgłosić sprawę zajmującemu się dzieckiem pediatrze.