Nadmierne przejmowanie się sytuacjami i inicjacja seksualna

Mam taki dylemat, jestem osobą, która nadmiernie się wszystkim przejmuję i chciała bym się poradzić kogoś być może, bardziej doświadczonego. Ostatnio przeżyłam swój pierwszy raz z chłopakiem, wg kalendarzyka miała wtedy dni niepłodne, no i oczywiście użyliśmy prezerwatywy- podczas stosunku, nie pękła, ani się nie zsunęła... Czy mimo to, coś mogło pójść nie tak ?

Dzień dobry!

Prezerwatywa, jeśli jest prawidłowo użyta, jest skuteczną metodą antykoncepcji. Szacowanie dni płodnych/ niepłodnych, choć może okazać się obliczeniami nieskutecznymi, nigdy nie zaszkodzi. Jeśli planują Państwo dalsze regularne współżycie, warto rozważyć, jaka metoda antykoncepcji dałaby Państwu możliwie duży komfort - również emocjonalny.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Najprościej wykonać test ciążowy, a jeśli to Pani nie uspokoi, można udać się do ginekologa, który zaordynować może bardziej specjalistyczne badania w kierunku wykrywalności, jak rozumiem, niechcianej ciąży.

Pozdrawiam.

Wygląda na to, ze ma Pani trudność w zaufaniu sobie, uwierzeniu w siebie i swoja dojrzałość. Pomimo tego, że działa Pani racjonalnie i odpowiedzialnie (patrząc na to obiektywnie), ma Pani jednak spore wątpliwości.
Może warto popracować nad tym nadmiernym przejmowaniem się z psychologiem? Zanim te trudności z drobnych uciążliwości nie staną się przeszkodami nie do przejścia.