Nadmierne ruchy dziecka w 20 tygodniu ciąży

Jestem w 20tygodniu ciąży, od ok tygodnia czuje ruchy dziecka.Są one jednak dość mocne.czuje kopniaczki jak położe rękę na brzuch.Czy to możliwe?Czy powinnam sie martwić tym?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dość mocne ruchy dziecka najpewniej nie są powodem do niepokoju, tylko fizjologią. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.