Nadmierne wypadanie włosów i wyniki hormonów

Dzień dobry, Zwracam się do Państwa z moim problemem. Niestety od pięciu miesięcy bardzo wypadają mi włosy, dosłownie garściami. Mam niedoczynność tarczycy, ale leczę ją i wyniki są dobre, TSH 2,16 (lekarka mówi że do 2,5 jest dobrze). Mam też problemy z krwawieniem międzymiesiączkowym. Wyniki moich hormonów to: DHEA 9,03 (n: 1,3-9,8). Testosteron 38,89 (n: 8-48). Prolaktyna 15 (n: 5-25). Andostendion 2,72 (n: 0,3-3,3). FSH 2,85. Progesteron 0,24. Estrogeny 195.Czy wskazują te wyniki na PCOS:(?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Podane wyniki nie sugerują rozpoznanie PCOS, ale proszę zglosić się do ginekologa celem wykonania USG narządu rodnego. Jeśli chodzi o włosy - polecam do codziennej pielęgnacji szampon Anaphase Ducray oraz odżywkę z tej samej linii. Do rozważenia konsultacja dermatologiczną - istnieją preparaty na receptę, ograniczające wypadanie włosów.