Nadmierny stres i nerwica

Niedawno przeszedłem ciężką nerwicę spowodowaną nadmiernym stresem,przepracowaniem,brakiem snu i alkoholem,który miał mnie uspokoić.Poradziłem sobie z atakami paniki i wyrównałem ciśnienie krwi,3 kardiologów oceniło stan mojego serca jako b.dobry.Jednak pozostało dziwne uczucie w głowie,co 2 dzień mam zawroty,czuję się odizolowany od świata,nie mogę się skoncentrować,drażni mnie wszystko i źle śpię.Nie rozumiem co się do mnie mówi,ściska mnie w żebrach ,żyję jak za szybą,serce kołaczeCo to jest?

Niestety nie pisze Pan czy w przejściu przez nerwicę pomógł Panu specjalista (psycholog/psychiatra) czy też zrobił Pan to sam. Jest bardzo możliwe, że stan, który teraz Pan odczuwa jest nieprzepracowanym do końca zaburzeniem nerwicowym i potrzebna byłaby konsultacja z psychologiem - m.in. sytuacji w których te odczucia się pojawiają, kiedy mijają, co się dzieje wtedy konkretnie itd. Wtedy - znając sytuacje wyzwalające te odczucia i cały proces - psycholog będzie mógł zaplanować metody zaradcze tak, aby Pana problem został do końca przepracowany, a dzięki temu - rozwiązany. Polecam zatem kilka konsultacji psychologicznych, które będą mogły w tym wypadku pomoc. Pozdrawiam.

Dzień dobry, pisze pan, że poradził sobie z atakami paniki, jednak nie pisze pan jak? Objawy których doświadcza pan obecnie również mogą być symptomami nerwicy. Zachęcam pana do konsultacji psychologicznej - psycholog zdiagnozuje problem i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.