Co znaczą te problemy z oddychaniem przy nerwicy?

Witam. podczas moich ataków nerwicy mam problemu z oddychaniem. jednak nie polegają one na nie byciu zdolnym do nabrania pełnego oddechu, tylko po prostu jest mi duszno. Trzy tygonie temu na treningu mieliśmy sparringi i znajoma przez przypadek uderzyła mnie w przeponę. było wszytko dobrze, tylko się zestresowałam i jeden raz nie mogłam dobrze nabrać oddechu, jakby krtań mi się zacisneła. jednak uspokoiłąm się i potem wszystko było dobrze. CHcę tylko potwierdzenia od Was, że to nic groźnego, że to tylko nerwica (mimo żę teraz dobrze to wiem, jednak podczas atakó mój mózg twierdzi coś innego), jeśli nie to napiszcie. Z góry bardzo dziękuję.

Podobnego typu trudności pojawiają się przede wszystkim w atakach paniki. Ten krótki opis mógłby skłaniać do postawienia takiej właśnie hipotezy. Jednakże dla całkowitej pewności polecam udać się na konsultację psychologiczną podczas której zostanie postawiona pewna diagnoza i zarysowane możliwe kroki zaradcze. Jeżeli ma Pani często takie ataki nerwicowe, to polecam się nimi zająć psychoterapeutycznie - nieleczone nerwice "lubią" się rozprzestrzeniać i coś co teraz ewentualnie stresuje, później może lękać w bardzo dużym stopniu (a za tym idzie panika, chęć ucieczki i często izolowanie się od ludzi i sytuacji). Dlatego też - już teraz zajęłabym się dogłębniej tym problemem.
Jeśli chodzi o nerwice lękowe (a przypuszczalnie z tym mamy do czynienia) to polecam konsultację z psychologiem/psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Praca w tym nurcie psychologii przynosi zadowalające i dość szybkie efekty w zakresie poprawy komfortu funkcjonowania osób z nerwicą. Dlatego też i Pani doradzam specjalistę z tej szkoły psychoterapii. Pozdrawiam.