Nadprzeponowo obustronnie dobrze wysycone zwapnienia w opłucnej

Witam odebrałam dzisiaj wyniki USG/RTG i chciałabym się dowiedzieć co oznacza "Nadprzeponowo obustronnie dobrze wysycone ćienie- zwapnienia w oplucnej. Prosze o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / pulmonologa. Zwapnienia mogą być objawem przebytej w przeszłości gruźlicy, lub zapalenia płuc, pod uwagę należy też wziąć inne choroby. Konieczne może się okazać wykonanie badań dodatkowych, w tym tomografii komputerowej.