Nadwrażliwość i ból sutków w ciąży - czy to normalne?

Witam,
mam 26 lat, jestem w 16 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. Mam taki problem, otóż od ok. tygodnia bardzo boli mnie brodawka na lewej piersi, ból przypomina jakby oparzenie, kłucie. Trudno jest mi opisać ten ból, gdy się ociera o ubrania i biustonosze strasznie boli. Nie mam żadnej wydzieliny z brodawek. Prawa brodawka jest wrażliwa, ale nie aż tak, jedynie przy dotyku, lewa boli przy ocieraniu o ubrania.
Proszę o pomoc czy to jest coś groźnego, czy coś może zagrażać dziecku? Wizytę u ginekologa mam dopiero za tygodnie, tak wiec proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ból  i przeczulica brodawek sutkowych należy do objawów, które mogą towarzyszyć ciąży. Czas trwania bólu i stopień nasilenia jest indywidualną sprawą każdej kobiety. Często bywa tak, że nieprzyjemne objaw ze strony piersi towarzyszą ciężarnej aż do rozwiązania.
Warto jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę, aby wykluczyć inną przyczynę bólu piersi.