Nadwrażliwość zęba po wypełnieniu ubytku

Jak wcześniej pisałem, wypełnienie jedynki i dwójki jakieś 4 lata temu. Na rtg lekarz nic nie zaobserwował jakis miesiąc temu. Kilka dni temu zaczęło się , ból nadwrażliwość, na zimne od dłuższego czasu, teraz doszło na ciepłe i gorące. Przeszywający ból przez dwa dni , zacząłem stosowac elmex oraz colgate pro relief na nadwrażliwość. Pomogło, mogę pić lodowatą wodę , ale nadal unikam. Teraz obrzęk górnej wargi idealnie na środku od spodu i lekki ból z żółtym nalotem na opuchliznie

Witam serdecznie,
Przy tego typu dolegliwościach na pewno nie pomogą domowe sposoby - należy jak najszybciej udać się na wizytę do stomatologa. Opisane objawy sugerują stan zapalny w tym miejscu, należy klinicznie i radiologicznie ocenić przyczynę, prawdopodobnie jeden z leczonych wcześniej zębów.