Ból zęba po wypełnieniu głębokiego ubytku

Mam problem 3 dni po wypełnieniu glebokiego ubytku prochnicowego w gornej czworce co kilka godzin odczuwam bol zeba samoistny jak i przy ucisku. Czy przeczekac troche czasu czy odrazu udac sie do stomatologa?

Radzę jeszcze trochę odczekać. Zęby, które mają bardzo głębokie wypełnienia, potrafią przez dłuższy czas jeszcze trochę boleć: samoistnie, przy nacisku i przy zmianach temperatury. Natomiast jeżeli ból będzie się nasilał, należy udac się do stomatologa.

Przy głębokim ubytku i założeniu wypełnienia może występować tymczasowy ból. Jest to spowodowane ingerencją w tkanki zębowe i powinno minąć po max. paru dniach. Jeśli ból nie minie w ciągu paru kolejnych dni, a wręcz nasili się (np. w nocy), proszę odwiedzić stomatologa. Ząb może wymagać leczenia kanałowego.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl