Nadwzroczność i astygmatyzm w komputerowym badaniu wzroku

Witam. Dzisiaj robiłam komputerowe badanie wzroku. Na wydruku wyszło, że mam +1,75 I cylindry -3,00 Wg informacji od okulisty mam nadwzroczność i astygmatyzm. Zastanawiam się skąd ta nadwzroczność skoro z bliskiej odległości widzę bardzo dobrze a problem pojawia się w przypadku odczytania cyfry nadjerzdzajacego autobusu, odczytania napisów umieszczonych daleko np. na witrynach sklepów czy nawet przy komputerze do którego muszę zbliżyć głowę by odczytać cokolwiek.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do okulisty aby dobrać okulary i wtedy zobaczyć czy będzie widziała Pani różnice.