Nagłe bóle mięśni rąk

Witam. Rok temu chodziłem na siłownie i 3 razy w tyg biegałem 10-15 km. Przed bieganiem piłem kawę z ekspresu na czczo. Po 6 tyg zaczął boleć mnie lewy biceps i później cała ręka. Obecnie obie ręce są słabsze, szybko cierpną i wystarczy że niosę lekkie zakupy i ręka boli. Miałem robione rtg płuc i odc szyjnego OK. EMG OK. USG brzucha OK. Badanie krwi OK. Zabiegi tens, laser, itp tez nie pomogły. Lekarz mówił że może w przypadku ekstremalnego braku Mg tak się dziać tylko że zażywam mgwe krwi jest

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Czy dolegliwości nasilają się przy unoszeniu rąk? To co w tej chwili przychodzi mi do głowy to zespół górnego otworu klatki piersiowej. Jest on spowodowany uciskiem na struktury splotu ramiennego oraz naczynia krwionośne kończyny górnej. Może mieć związek z atletyczną budową ciała (przyrost masy mięśniowej po ćwiczeniach na siłowni). Nasila się przy opadaniu obręczy barkowej (noszenie zakupów). Często mija wiele lat zanim zostaje prawidłowo zdiagnozowany. W diagnostyce przydatne są zdjęcia radiologiczne oraz EMG - u Pana jednak wyniki są prawidłowe. Objawy mogą wynikać też z ucisku na naczynia krwionośne zaopatrujące kończyny górne, dlatego do diagnostyki można dołączyć jeszcze badanie USG doppler, a wcześniej sprawdzić czy tętno na obu kończynach jest takie samo? Pomocne może być też wykonanie testu Addsona, Allena i innych prób prowokacyjnych. Powinien je przeprowadzić lekarz chirurg/ortopeda.
Pozdrawiam