Drętwienie, osłabienie i ból dłoni

Od pewnego czasu pojawia się u mnie drętwienie,osłabienie i ból prawej dłoni. Jest to dosyć uciążliwe bo jestem osobą praworęczną. Już kiedyś miałam podobną sytuację tylko wtedy ręka mi "zniknęła", kompletnie nie miałam w niej czucia. Wtedy ustalono, że spowodowane jest to uciskiem na nerwy w kręgosłupie szyjnym. Czy to drętwienie i ból jest spowodowane tym samym co kiedyś? Pozdrawiam

Może tak, może nie. Trzeba poszerzyć diagnostykę.
Badanie EMG kończyny górnej da odpowiedź czy drętwienie jest pochodzenia centralnego (kręgosłup) czy obwodowego (np. ucisk nerwu na obwodzie kończyny)