Ból pleców i drętwienie palców u rak po siłowni

Witam mam problem gdy chodziłem na siłownie zaczął się ból pleców nad dole i drętwienie palców u rąk, najpierw prawej potem lewej. Gdy na wakacje odpuściłem sobie siłownie drętwienie pojawiało się rzadko a ból pleców powracał tylko przy szybkim chodzie podczas którego miałem proste plecy. Poszedłem z problemem do neurologa lecz RTG nic nie pokazało a robione było na wysokości szyi. EMG też nic nie wykazało. Obecnie wróciłem na siłownie i ból oraz drętwienie powróciło. Co może mi dolegać. Pomocy

Aleksander Ropielewski

Powodem jest najpewniej ucik na nerwy rdzeniowe lub ucisk nerwów obwodowych powodowane ćwiczeniami. Sugeurję kontakt z fizjoterapeutą i ortopedą. Najpewniej konieczna będzie modyfikacja ćwiczeń.