Nagłe napady bólu brzucha u 95-latki

Kobieta lat 95,nagłe napady bardzo silnego bóul brzucha i okolic lędzwiowych od 4 dni,prawie nieustające, silne odruchy wymiotne i odbijanie bez wymiotowania, nie ma gorączki, jest w szpitalu, stan poważny, lekarze jeszcze nie zdiagnozowali co jej jest. Podejrzenia dotyczą niewydolności nerek, zator krezki. Jak zdiagnozować ten przypadek, jakie wykonać badania i jak leczyć. Proszę o szybką odpowiedź. Zmartwiona wnuczka:(

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego nie można nic tak naprawdę powiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Skoro babcia jest w szpitalu to proszę dać szansę lekarzom na pracę i diagnozę. Zbyt mało danych Pani podała żeby coś diagnozować zdalnie