Nagły spadek jędrności skóry u 56-latki

Witam! Jestem w okresie menopauzy,mam 56 lat...Ostatnio zauważyłam bardzo znaczny spadek elastyczności ciała i nie przejmowałabym sie fizjologicznym starzeniem się,bo to każdego czeka.Ale w moim przypadku-widać dziwne"zwisy"nad kolanami i na ramionach.Nie odchudzałam się i mam wciąż tą samą wagę/ tzn.nadwagę--80kg/158cm/ Jak można wzmocnić tzw."rusztowanie"?Nie stosuję HTZ,jedynie zażywam Koniczynę Czerwoną,by wspomóc się w tym okresie. Z góry dziękuję za poradę. TERESA

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej powyższe objawy wynikają z zaburzeń hormonalnych. Proponuję udać się do lekarza ginekologa w celu ustalenia odpowiedniego postępowania.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . I będzie mógł doradzić odpowiednie zabiegi.