Najpierw z prezerwatywą, później bez - czy jestem w ciąży?

Witam! Mam takie pytanie, uprawiałam seks z chłopakiem z zabezpieczeniem, a po jakimś czasie około pół godziny bez, dodam, że doszedł najpierw w zabezpieczeniu, a później dokładnie umył, dodam też, że miesiączka zaczęła mi się 15.04 a 25.04 uprawialiśmy seks, okres przeważnie trwa w moim przypadku od 5 do 7 dni. Jaka jest możliwość, że jestem w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do stosunku doszło w trakcie dni płodnych, dlatego nie można wykluczyć ewentualnej ciąży. Ocena liczbowa ryzyka jest trudna, a właściwie niemożliwa.

Umycie członka po pierwszej ejakulacji była słusznym postępowaniem. Niestety nie precyzuje Pani, czy podczas ponownego zbliżenia doszło do pełnego stosunku. Jeśli tak, ryzyko ciąży jest znaczne. W przypadku stosunku przerywanego z ejakulacją na zewnątrz dróg rodnych ryzyko jest równe populacyjnemu.

W obecnej sytuacji jest już za późno na stosowanie antykoncepcji alarmowej i pozostaje Pani  jedynie czekać. Pierwsze testy ciążowe może Pani wykonać nie wcześniej niż 14 dni od daty zbliżenia. Wcześniej tj. po 8-10 dniach może Pani wykonać test z krwi polegający na oznaczeniu stężenie gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi.

Pozdrawiam