Napadowe bóle brzucha a wynik USG

Co oznacza wynik USG jamy brzusznej: Przepełniona kątnica. W trakcie badania zauważono również rozdęte jelita. USG wykonano z powodu silnych napadowych bóli brzucha w trakcie miesiączki. Bóle pojawiają się od dłuższego czasu, również w inne dni cyklu ale zwłaszcza w owulację oraz podczas miesiączki. Mają charakter napadowy, mijający często po wypróżnieniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Badania USG pokazuję występowanie mas kałowych w części jelita grubego, które mogą powodować dolegliwości. Polecam zmianę diety na lekkostrawną oraz bogatobłonnikową. W razie utrzymywania się dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza. bez dodatkowych informacji dalsze udzielanie porad jest nie możliwe.