Napadowe bóle głowy i nadciśnienie

Witam. Mam 20lat. Ostatnio mam napadowe bole glowy. Neurolog nie stwierdził żadnych odchyleń. Natomiast lekarz pierwszego kontaktu stwierdził u mnie nadciśnienie. Biorę blocker zok 25mg. Miałam robione badanie usg Dopplera w ktorym nic złego nie wyszlo natomiast mam za ciasny kanalik aorty brzusznej (9-11mm). Czy to cos poważnego?

Aleksander Ropielewski

Zwężenie aorty brzusznej może być powodem nadciśnienia. Odnośnie bólów głowy powinna Pani skontaktować się z neurologiem, który pomoże zdiagnozować przyczynę i wdrożyć skuteczne leczenie.

Szanowna Pani, owszem, jest to poważne, gdyż chodzi o Pani zdrowie. Ma Pani zaledwie 20 lat i już zaczęła Pani brać leki na nadciśnienie a nie o o to przecież chodzi. Napadowe bóle głowy wiążą się z dużym poziomem stresu i wewnętrznego napięcia, są objawem zaburzeń lękowych. Podwyższone ciśnienie jest pochodną Pani emocji. Oczywiście może Pani brać leki na nadciśnienie, ale one nie wyleczą Pani z tych dolegliwości, gdyż nie dotykają przyczyny Pani cierpienia. Gorąco polecam pani skorzystanie z psychoterapii w podejściu Metasystemowym. Jest to podejście holistyczne, gdzie zdrowie ciała postrzega się na równi ze zdrowiem duszy. Adresy zaufanych psychoterapeutów w Warszawie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej