Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napadowe czerwone i piekące plamy na policzkach

Witam, proszę o wskazówki jakie badania możnaby wykonać i jaka może być przyczyna - moja babcia (65lat) ma od pewnego czasu napadowe czerwone piekące plamy na policzkach.Dodam,że ma cerę naczynkową a jeden z dermatologów podejrzewał trądzik różoawaty.Plamy wyglądają jak takie,które robią się np.zimą po powrocie z mrozu.Maści łagodzące przepisane przez lekarza pomagają tylko doraźnie,a za kilka dni znowu jest tak samo.Co moze wywoływać takie objawy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam
To, co Pani opisuje, zdecydowanie wygląda na trądzik różowaty. Nie ma takiej kuracji, która go zlikwiduje. Możemy tylko łagodzić objawy i nie dopuszczać by przeszedł w kolejne stadium. Najważniejsze jest unikanie czynników ryzyka, czy słońca, gwałtownych zmian temperatury, ostrych przypraw oraz skoków ciśnienia tętniczego, drażniących kosmetyków. Podstawową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry, unijanie UV, ewentualnie miejscowo Rozex, leki uszczelniające naczynia, kuracja laserem lub IPL.

Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy