Napadowe pojawianie się obrzęku twarzy

Witam. Mam pewien problem jestem chłopakiem mam prawie 19 lat. Na mojej twarzy często występują jej obrzęki od jakiś 4 lat (dokładnie nie pamiętam) Moja twarz jednego dnia potrafi być smukła a następnego wygląda jak balon - może nie dosłownie ale widać różnice. Obrzęk ten występuje takim falami np potrafi utrzymywac się 2 tygodnie, potem przechodzić np na tydzien. Nie jest też równomierny, często jest on bardziej lub mocniej nasilony. Nie występują u mnie raczej obrzęki na innych częściach ciała

Witam. Takie objawy najczęściej są wynikiem reakcji alergicznej. Proszę spróbować zaobserwować czy nie nasilają się w związku z przyjęciem konkretnych pokarmów czy zastosowaniem pewnych kosmetyków. Konieczna wydaje się również ocena dermatologa, najlepiej w trakcie występowania dolegliwości.