Napadowy rumień twarzy u 30-latki

mam 30lat. od zawsze mam napadowe rumienienie się twarzy. Czy laserowe usuwanie naczyniek u dermatologa jest skuteczne i bezpieczne, czy można po zabiegu normalnie funkcjonować (czy buzia jest bardzo czerwona siwa lub spuchnięta) i czy pacjentki chwalą tą metodę leczenia rumieńców na twarzy? dziękuję

Zamykanie drobnych naczyń zasadniczo nie spowoduje ustąpienia napadowego rumienia, jedynie o tyle, że część naczyń zostanie niejako "wyłączona", ale z czasem mogą wytworzyć się nowe połączenia nazyniowe i zaczerwienienia mogą nawracać. Najbardziej skuteczną metodą leczenia napadowego rumienia twarzy jest zastosowanie miejscowe bromonidyny (pierwszy zarejestrowany lek to MIRVASO).
Po zabiegu zamykania naczyń trzeba się liczyć z nasilonym zaczerwienieniem i obrzękiem przez 2-3 dni.